Zápis

Přijímáme děti do prvního až pátého ročníku pro školní rok 2022/2023.

Milí rodiče, drazí potenciální ZaHRAdníci, pokud uvažujete o vzdělávání v naší škole, dejte nám o sobě vědět co nejdříve. Vyplňte prosím tuto předběžnou přihlášku - úvodní dotazník zájemce o ZaHRAdu - třída Jasan v Nedvědici. Na základě její vyplnění vám pošleme další podrobnější informace o přijímacím procesu a budeme vás zvát na akce pro zájemce o vzdělávání na naší škole.

Zápis do třídy Jasan / 6. 4. 2022

Zápis k povinné školní docházce do základní školy ZaHRAda pro školní rok 2022/2023 je plánovanýna středu
6. dubna 2022. V případě nepříznivé epidemiologické situace bude zápis bez osobní přítomnosti a přihlášku
k zápisu bude možné podat od 1. 4. do 6. 4. 2022.

Ve školním roce 2022/23 plánujeme přijmout maximálně 16 žáků do první až páté třídy.


Kritéria zápisu dětí

1. Znalost a souznění s hodnotami a konceptem vzdělávání uplatňovanými v ZŠ ZaHRAda

2. Rodina souzní s konceptem školy a zákonní zástupci znají a sdílejí Montessori pedagogický přístup školy.

3. Přednostně jsou přijímány děti, které mají na škole studující sourozence.

Přijímací proces

Chceme s vámi společně tvořit komunitní školu. Je proto pro nás zásadní, aby se k nám připojovali lidi obeznámeni a souznějící se základními principy a fungováním školy. 

Zejména u nových rodičů očekáváme, že navštíví všechny akce pro zájemce o vzdělávání. Rádi si s vámi domluvíme i osobní rozhovor, na kterém se více poznáme.

A jaké akce pro zájemce připravujeme?


Úvodní seznamovací schůzka 22. 2. v 17 hod.

Nakoukněte s námi do Jasanu, poznejte principy, na kterých ji tvoříme, podívejte se na naše prostory a zamyslete se s námi nad tím, kde se mohou vaše očekávání lišit od reality... a ptejte se na vše, co vás zajímá...Plánovaný termín: úterý 22. února v budově školy Nedvědice 61.


Dny "naživo" v ZaHRAdě

Přijďte si (rodiče i děti) zkusit, jak vypadá den v Jasanu. Zažijete téměř běžný den, seznámíte se s našimi průvodci a s částí našich dětí. 24. února, 16. března a 22. března 2022.


Informační a dolaďovací schůzku

Toto je ten pravý prostor pro konečné zvážení, jestli se do tohoto vzdělávacího dobrodružství chcete vydat s námi. Co vám je ještě nejasné? Co vám po dnech naživo ještě vrtá hlavou? Čeho se obáváte? A jak je to s formalitami a potřebnými dokumenty? Plánovaný termín: úterý 29. března v budově školy Nedvědice 61.

Plánované termíny akcí se mohou v závislosti na epidemické situaci měnit, nebo se mohou přesunout do on-linu (určitě vám o všech případných změnách dáme včas vědět).

Budeme se na vás těšit.

Vaši ZaHRAdníci z Jasanu (Nedvědice)

A CO TEĎ?

Potřebujete poradit, chcete se za námi stavit?